Základní škola Frýdek-Místek, Československé armády 570

 

Výtvarná soutěž školních družin

Druhý listopadový týden proběhla v naší školní družině výtvarná soutěž na téma „Zima a adventní čas“. Výherci 1. - 5. ročníku se 15. listopadu 2022 zúčastnili soutěže městských školních družin a v konkurenci deseti škol z Frýdku-Místku a okolí vybojovali dvě 1. místa. V kategorii 4. tříd vyhrála Ema Navrátilová ze 4.C a v kategorii 5. tříd Radomir Sevostianov
z 5.B. Výhercům patří velká gratulace :-)

Mgr. Simona Rečková

             

 

 

ZIMA VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

 

Sněhové radovánky

          

 

Hrajeme si na rybáře

 

 

Tři králové ve školní družině

Hned v lednu nového roku 2023 jsme v družině nezaháleli a vrhli se na příchod Tří králů, tedy Kašpara, Melichara, Baltazara. Celý týden se u nás malovalo, stříhalo, lepilo, vyrábělo, zpívalo a také se četly a hrály příběhy a zajímavosti o Třech králích.

             

  

Vánoční posezení u stromečku 

   

 

Vánoční malování pro seniory

  

 

Svatý Martin

Pranostika „Na svatého Martina bývá dobrá peřina“ se sice letos moc nevydařila, ale ve školní družině jsme si o Svatém Martinovi aspoň popovídali a vyrobili spoustu krásných věcí, které k tomuto dni patří.

            

 

 

Zimní tvoření

Eskymáci

 

 

Akvárium

  

 

Zoo 

 

 

Zimní sporty

   

 

Rukavice a čepice

    

 

Lední medvědi 

   

 

Klíčíme semínka pro zdraví

  

 

Skřítci a sobíci

  

 

Santa Claus

 

 

Betlém

   

 

Čerti

       

 

Sněhuláci

  

 

Adventní kalendář

 

Dopisy Ježíškovi 

 

 

 Aktivity

         

 

 

PODZIM VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

  

Podzimní výzdoba 

       

 

Halloween ve školní družině

Od pondělí do středy 26. až 28. října 2022 se postupně děti ze všech oddělení školní družiny proměnily ve strašidla, kostlivce, čarodějnice, mumie a jiné strašidelné bytosti. Každá skupina si vytvořila svůj odpolední program, který se skládal např. z promenády masek, strašidelné stezky, vyrábění pavouků, svícnů, strašidel, dlabání dýní a různých zábavných her a tanečků.

                  

 

Podzimní draci 

Naše draky jsme si sami vyrobili a pomalovali. A pak už zbývalo jen počkat na příznivý vítr a vyrazit s nimi na hřiště. Ti létali !

       

 

Jablíčkový týden

V týdnu od pondělí 10. října 2022 jsme se v naší družině věnovali jablíčkům. Nejprve jsme si o nich povídali a potom  vybarvovali jablíčkové mandaly. Také jsme si je namalovali zvláštní technikou pomocí temperových barev a skleněné kuličky. Nejvíc nás ale bavila ochutnávka jablíček. A vrcholem našeho týdne byl kompot, který jsme si sami nachystali a hlavně snědli.

         

 

Podzimní tvoření

Podzim je v plném proudu, příroda za okny plná barev, listy se pomalu mění v barevnou paletu … A to je ta správná chvíle na to si něco pěkného vyrobit.

                                                               

 

Stavění z kostek 

   

 

Florbal

 

Skládání puzzlí

  

 

Malování na chodník

     

 

Oslava dne české státnosti - Svatý Václav

 

 

Podzimní vycházky

      

 

Moje rodina