Základní škola Frýdek-Místek, Československé armády 570

Jaro na školním hřišti

Jakmile nám počasí umožňuje jít ven, hned toho využíváme. Děti si hrají s míčem nebo jen tak lenoší na dece. Také si pobyt venku zpříjemňují luštěním pohádkového kvízu.

Malí stavitelé

V naší družině nejen malujeme, stříháme a lepíme. Moc rádi si také například stavíme z oblíbené stavebnice.

Svátek matek

Jako každoročně druhou květnovou neděli jsme oslavili Den matek. Letos to byla neděle 9. května 2021. Děti v družině vytvořily malé dárečky maminkám pro radost a jako poděkování za jejich lásku a péči.

Barevný týden

Ve školní družině jsme si týden hráli s barvami, malovali, tvořili a lepili. První den jsme pozdravili naše sluníčko a pak si jej i vytvořili. Druhý den byl dnem sněženek, které si děti za pomocí barevného papíru a barviček vyrobily. Třetí den patřil nejrůznějším květinkám a tulipánům. Čtvrtý den byl dnem rozkvetlých stromů, které se dětem opravdu povedly. Pátý den jsme zakončili barevnými ptáčky. Užili jsme si spoustu zábavy a dětem se barevné výrobky moc líbily.

Jarní tvoření

Konečně tady máme jaro, které je ve znamení rozkvetlých květin, hřejivého sluníčka a zpívajících ptáčků. Proto jsme si v družině vzali inspiraci z přírody a pustili se tvoření nejen ve třídě s barvami, ale i venku s různými přírodními materiály.

Recyklované tvoření

22. února 2021 jsme jako každoročně oslavili Den Země, a tak jsme si při té příležitosti s dětmi nejen povídali o ekologii, třídění odpadů a recyklaci, ale také jsme tvořili. A abychom šetřili naši planetu, vybrali jsme si k tomu víčka z pet lahví a ruličky od papíru. Recyklované tvoření nás moc bavilo.

Masopustní týden ve školní družině

Masopustní týden ve školní družině jsme si zpestřili nejen povídáním o lidových tradicích a o oslavách masopustu, ale také tvořením tajemných masek, vyráběním veselých kašpárků a malováním barevných balónků. Užili jsme si spoustu zábavy

Srdíčkování ve školní družině

Srdíčka má každý rád, a to nejen na Valentýna, srdíček není nikdy dost. Proto jsme se v únoru rozhodli v naší družince zdolat tuto výzvu - Každý den vyrobit nebo nakreslit aspoň jedno srdíčko. A protože jsou děti šikovné, tak se nám všechna opravdu povedla a netradiční výzvu jsme splnili.

4a

Hrajeme si ve školní družině

Někdy hrajeme třeba Člověče, nezlob se! A někdy i hrajeme i na klavíry. Nuda?! To slovo neznáme.

4a

 Zimní tvoření ve školní družině

I v zimě si v družině rádi nejen hrajeme, ale i tvoříme. Nejvíce nás baví zažehlovací korálky, ale i s barvami a pastelkami nebo s vlnou dokážeme vyrobit krásné věci. Také jsme pro maminky a babičky vyšívali krásné dečky. Vymýšleli jsme a vyráběli i skvělá zvířátka a postavičky z PET lahví a obalů od vajíček. Také jsme se pustili do vlastnoruční výroby pexesa se zvířátky a jejich stopami. Když se venku trochu oteplilo a naši parádní sněhuláci na hřišti se bohužel proměnili v loužičky vody

 

4a

Krmení ptáčků ve školní družině

V družině nezapomínáme v zimě krmit ptáčky a těšíme se, že se nám na jaře odmění svým krásným zpěvem.

 

Sněhuláci ve školní družině

V lednu konečně napadl ten pravý sníh pro uválení sněhových koulí. Dopoledne se vždy ve škole těšíme, až s družinou vyběhneme odpoledne ven na hřiště a pustíme se do stavění a zdobení sněhuláků.

 

Vánoční posezení ve školní družině

Těsně před Vánocemi jsme si také s dětmi ve školní družině připomněli vánoční zvyky a tradice, poslouchali jsme koledy a vánoční písně. Děti si nastrojily svůj vánoční stromeček a přichystaly posezení plné dobrot.

 

Mikuláš ve školní družině

V pátek 4. prosince 2021 navštívil družinové děti Mikuláš s čertem, který rozdával pochvaly i uhlí.

4a

 

Podzimní tvoření ve školní družině

I letošní podzim nabízel spoustu námětů a nápadů pro naše tvoření, ať už ve třídách nebo venku na sluníčku. A ani roušky nás školáky v družině nedokázaly odradit.

 

Školní družiny ve Světě Techniky v Ostravě

Ve středu 30. září 2020 se naše družina vydala na výlet do Velkého Světa Techniky v Ostravě. Děti zde měly předplaceny výukový program „Stavíme město“, kde si vyzkoušely role malých architektů a samy si společnou prací postavily své město. Následně měly možnost si prohlédnout vnitřní budovu Velkého Světa techniky, kde se nachází mnoho exponátů z různých vědních oborů a které si sami mohly vyzkoušet i osahat. Všem dětem se výlet moc líbil.