Základní škola Frýdek-Místek, Československé armády 570

Zimní dílny ve školní družině

Ačkoliv to letos za okny tak nevypadá, paní Zima v lednu a v únoru stále kraluje. A čarovala i v naší školní družině. K té pravé zimní atmosféře neodmyslitelně patří sněhuláci, čepice, rukavice, a tak si zimní čas v družině děti zpestřily tvorbou. Stříhaly, malovaly, lepily a Vy se můžete podívat, co pěkného vytvořily.

Družina u řeky

Ve středu 15. ledna 2020 jsme se vydali s dětmi z družiny na vycházku k řece Ostravici, kde jsme pozorovali divoké kachny. Doma jsme si pro ně připravili pár pamlsků „na přilepšenou“, a tak nám kačeny s drobnými modrými pírky na křídlech i kačeři se zelenými hlavičkami připlavali až na dosah ruky. Mohli jsme si je opravdu dobře zblízka prohlédnout. Moc se nám všem vycházka líbila a hlavně naši kamarádi z ptačí říše.

Zábavné sportovní odpoledne ve školní družině

Ve zdravém těle zdravý duch – toto heslo platí i pro děti z naší školní družiny. V úterý 14. ledna 2020 se v prostorách tělocvičny konalo odpoledne plné pohybu, her, soutěží a zábavy. Děti rozdělené do týmů mezi sebou soutěžily v nejrůznějších aktivitách a správná sportovní atmosféra byla všudypřítomná. Spojení sportu a her se moc líbilo a všichni doufají, že si podobnou akci brzo zopakují.

Družina ve výrobně svíček UNIPAR

V úterý 17. prosince 2019 se děti ze školní družiny vypravily do výrobny svíček UNIPAR v Rožnově pod Radhoštěm. Seznámily se s celým procesem výroby svíček, od lisování až po jejich zdobení a přípravu k expedici. Paní lektorka jim vysvětlila technologii firmy, používání základních surovin, proces výroby, barvení i přidávání vonných složek. Děti si po velmi zajímavém výkladu mohly samy v připravených barvících lázních nabarvit dvě svíčky a zabalit je třeba jako dárek pod stromeček pro své blízké. Určitě se tyto krásné svíčky stanou součástí vánočně vyzdobených domácností našich žáků a jejich rodin.

Školní družina v adventních dílnách

Stalo se již velmi milou tradicí, že si děti ze školní družiny ještě více zpříjemňují předvánoční čas v dílnách SVČ Klíč. V průběhu adventu navštívilo vánoční dílny všech sedm oddělení školní družiny. Paní lektorky si i letos pro děti připravily výrobu krásných vánočních dekorací, přáníček a dárečků.

Halloween ve školní družině

Ve čtvrtek 31. října 2019 proběhlo ve školní družině halloweenské odpoledne. Děti si mohly přinést strašidelné kostýmy, do kterých se po vyučování převlékly, a pak už začalo velké vyrábění. Nabarvily si ozdobné dýně, vyrobily strašidelné netopýry a duchy a do květináčů připravily zápich usměvavé dýně. Na závěr strašidelně veselého odpoledne si zatančily při zvuku strašidelné hudby.

Družina na výletě do ZOO Ostrava

V úterý 22. října 2019 se autobus plný dětí ze školní družiny vypravil do ZOO Ostrava. Z široké škály výukových programů jsme absolvovali program Sloni a Ze života zvířat. Děti se seznámily s mnoha z nich, se zvláštnostmi jejich těla a zajímavostmi ze života. Zamýšlely se nad ohrožením některých druhů a významem zoologických zahrad. Počasí jako na objednávku nám umožnilo prohlédnout si téměř celý areál ZOO, především pavilon Evoluce, slonů, hrochů, opic, šelem, výběhy žiraf, zeber, lam. Z voliér nám při procházce zahradou zpívali cizokrajní ptáci, na cestě nás doprovázeli volně se pohybující krásní pávi. Výlet se vydařil a už teď se těšíme na další!

Družina pouštěla draky

Mezi symboly podzimu odnepaměti patří pečení brambor a pouštění draků. Letošní říjnové teplé počasí a příznivé povětrnostní podmínky vylákaly v pátek 11. října 2019 ven na školní hřiště i děti z naší družiny. Koupení i ručně vyrobení draci létali vysoko a svými barevnými obličeji zdobili modrou podzimní oblohu. Dětem, které si draka nedonesly, ho půjčili jejich kamarádi. Nepřišli jsme totiž soutěžit, ale pořádně si to malované odpoledne společně užít!

Družina v Záchranné stanici v Bartošovicích

Dne 23. září 2019 se naše školní družina vydala na výlet do Záchranné stanice v Bartošovicích. Prohlídka se skládala ze dvou částí. Ve vnitřních prostorách nám průvodci pomocí přednášky, názorných ukázek a dataprojektoru přiblížili svět zvířat nejen v našem okolí, ale i ve světě. Naučili nás rozeznávat jejich různé druhy a přiblížili místa jejich výskytu v přírodě. Ve druhé, venkovní části, jsme ve voliérách mohli vidět především dravé ptáky a další živočichy, např. veverky, zajíce, osmáky a želvy. Průvodci nám vysvětlili, jak zvířata ke svým zraněním přišla i proč u některých již není možný návrat do volné přírody.